Ростислав Тонковид цього сезону дебютував у складі «Галицьких Левів». Ми вирішили поспілкуватися з 23-м номером «червоно-чорних» і поцікавитися про його ігрову карєру, виступи у «Галицьких Левах» і про матчі з МХК «Динамо», які відбудуться 12 та 14 жовтня на Льодовій арені у Новояворівську.

-Ростиславе,  як ти потрапив у хокей, де власне розпочинав грати, і у яких командах виступав до переїзду у Новояворівськ?

-У хокей я пішов в 11 років, майже в 12 років, одного разу побачив як «Донбас» грав в КХЛ, сподобалася ця швидка гра, силова боротьба, хокейні бійки. Попросив тата щоб він дізнався за хокейні команди, куди можуть взяти мене 11-ти річного.

Найперша команда де було перше тренування, це був білоцерківський «Білий Барс», пробув там три місяці, потім поїхав до київської «Крижинки», там вже почав тренуватися майже з нуля.

Я тренувався і грав у «Крижинці» 2 роки, потім перейшов в київську «Академію хокею», головним тренером якої тоді був Вадим Анатолійович Кир’ян. Там я грав так само два роки.

Потім був турнір в Києві  перед чемпіонатом світу і в кінці цього турніру я вперше поговорив з Михайлом Валерійовичем, тоді він і запросив мене грати за «Галицьких Левів».

Поїхав на збори і команда, і тренер дуже мені дуже сподобалися і я вирішив залишився та грати за«Левів».

 У «Галицьких Левах» ти граєш у парі з Всеволодом Толстушко, гравцем національної збірної України. Вочевидь його роль у клубі є дуже великою.

Так, Сева багато підказує та багато спілкується з партнерами. У кожного з гравців нашої команди є чому повчитися у нашого капітана.

-Вже незабаром команда проведе спарені домашні матчі з МХК «Динамо», принциповим суперником та основним конкурентом з турнірної точки зору. Як гадаєш «Галицькі Леви»здивують харківян? Як команда налаштовується на ці матчі?

На мою думку наша команда стала більш зіграною і ми будемо налаштовуватися на «Динамо» і вигравати ці два важливих поєдинки. Крім того хочемо порадувати своїх вболівальників.

Користуючись нагодою, хотів би привітати свого батька Констянтина Вікторовича з днем народження. Батько сильно вплинув на мене у хокеї. Дуже вдячний йому за це.

КОРОТКІ ПИТАННЯ:

Найкращий гравець: Ші Вебер

Ваша найулюбленіша хокейна команда:  «Монреаль Канадіенс»

Ваш найулюбленіший вид спорту (крім хокею): баскетбол

 

Адміністрація ХК «Галицькі Леви»