Вже завтра, 31 січня на «Галицьких Левів» чекає черговий матч в УХЛ. Суперником підопічних Михайла Чіканцева буде «Кременчук». Перед цим матчем ми вирішили поспілкуватися з Микитою Муртищевим. Форвард приєднався до новояворівчан вже по ходу сезону і вже встиг закинути 7 шайб. Поговорили з Микитою на різні теми.

– Перше питання буде більш загальне. Микита, як ти потрапив у хокей, де власне розпочинав грати, і у яких командах грав до переїзду у Новояворівськ?

– В хокей мене привів батько у віці шести років. Першим тренером був Олександр Анатолійович Кобиков. Першою професіональною командою був харківський Витязь, в якому я провів два сезони. Нинішній же сезон починав у складі МХК Динамо Харків.

– Дійсно, сезон ти розпочинав у МХК «Динамо», а як власне виник варіант з «Галицькими Левами»?

– В «Динамо» не вдалося себе зарекомендувати. Після цього зателефонував головному тренеру «Галицьких Левів», Михайлу Валерійовичу, який дав мені шанс себе проявити в новій команді.

– Чи можна у зв’язку з цим сказати, що МХК «Динамо» твій найбільш принциповий суперник в УХЛ? Якось особливо налаштовуєшся на матчі з харків’янами чи немає такого моменту?

– Намагаюся налаштовуватись на всі ігри, на будь-яку команду. З «Динамо» є особлива мотивація перемогти.

– В новому 2018 році «Леви» обіграли у Харкові «Динамо», дали бій «Білому Барсу» та «Донбасу». Задоволені початком року? Також зараз на команду очікують шість домашніх поєдинків. В якому настрої готуєтесь на матчі з «Кременчуком» та «Вовками»?

– Настрій найпозитивніший, шість домашніх матчів це прекрасна можливість порадувати своїх уболівальників. Кожну гру будемо грати на перемогу.

– Незабаром завершиться регулярний чемпіонат УХЛ. Якщо говорити про кінцівку сезону, то які завдання у колективу на цей період? Якою, можливо, є задача-мінімум для команди?

– Задача-мінімум полягає в потраплянні в четвірку УХЛ. Відповідно, в плей-офф плануємо пройти «Динамо». Точніше, перший етап (на даний момент саме харків’яни є найбільш вірогідним суперником «Левів» у першому раунді – прим. авт.).

– У нашій команді багато гравців 2000-2001 року народження. Напевно на старших партнерах і на тобі в тому числі лежить подвійна місія. Допомагаєш молодшим одноклубникам?

– Так, стараюсь десь підказати, «завести» хлопців.

– Чи маєш ти приклади для наслідування в світовому хокеї, своєрідних кумирів? Якщо так, то хто?

– Олексій Ковальов. З нинішніх – Павло Дацюк, Микита Кучеров. 

– А якщо говорити в загальному про світовий хокей. То слідкуєш за НХЛ, за збірними командами, європейським хокеєм? Чи на це не завжди знаходиться час?

– По можливості стараюсь спостерігати, огляди ігор передивляюсь регулярно.

– З команд комусь симпатизуєш?

– Одну команду виділити не зможу.

– Іншими видами спорту, крім хокею, цікавишся? Чи може граєш в щось?

– Цікавлюсь футболом, а також боксом та змішаними єдиноборствами.

– Ну і наостанок таке до тебе питання: яка твоя найзаповітніша мрія в хокеї?

– У мене є скоріше мета – максимально прогресувати та рости як спортсмен.

 

 Олександр Мартич, спеціально для адміністрації ХК «Галицькі Леви»