Вже не за горами старт «Галицьких Левів» на міжнародному представницькому хокейному турнірі в Торуні. Наш сайт вирішив ознайомити читачів і власне самих вболівальників більш детальніше з командами учасниками турніру і історією самих змагань. Тим більше, що для декого з гравців це вже не перша участь в цих престижних змаганнях.

Організатором турніру виступає клуб MKS «Соколи Торунь», молодіжний хокейний клуб в якому виступають хокеїсти від 3 до 21 років. Домашньою ареною клубу є «Тор-Тор Арена», яка складається з двох льодових майданчиків. Головна арена вміщує 3000 глядачів. Побудований льодовий стадіон в 1960 році, а дах отримав тільки в 1986 році. Зате в 2009 році до головної арени був добудований другий критий каток.

На минулорічному «Різдвяному Кубку», у складі київського «Соколу» виступали Владислав Брага і Ярослав Панченко, які за підсумками змагань на обох закинули 26 шайб. Тепер ці два форварди виступають вже у  складі нашої команди. До слова минулого року в турнірі взяло участь 18 команд, серед них були і теперішні учасники: ХК «Динамо», ХК «Брест», ХК «Сокіл Київ», ХК «Нєман», ХК «Світлогорськ», ХК «Нес Ціона Драгонс» та  ХК «Вента».

Команда ХК «Світлогорськ» більше того дійшла до фіналу змагань де поступилась латвійській команді ХК «Лідо Рига» 1:3. Київський «Сокіл» посів тоді  четверте місце.

Щодо суперників по групі «А», де будуть виступати наші хлопці, то звертає на себе увагу участь там двох білоруських команд: ХК «Динамо» та ХК «Брест», які у чемпіонаті Білорусі йдуть на 1 та 3 місці відповідно у віковій категорії U-16. Що стосується ХК «Єлгава LSS», то цей колектив є середняком чемпіонату Латвії U-16, де на перших ролях – команди з Риги. Команда з Єлгави посідає наразі 7-ме місце у чемпіонаті U-16. Саме латвійці будуть нашим першим суперником в Торуні.

Але напевно особливу увагу звертає на себе колектив з Ізраїлю: ХК «Нес Ціона Драгонс» з міста Нес Ціона. Все таки важко собі уявити хокей з шайбою в Ізраїлі. А хокей там є. Так ХК «Нес Ціона» був заснований у 2002 році і з того часу у місті проводились змагання з хокею на роликах, але у 2004 році зявилися клуби, які грають і в хокей з шайбою. Молоді хокеїсти їздять на хокейні кемпи в Чехію, Німеччину, приймають участь у міжнародних змаганнях. Навряд чи їх можна віднести до фаворитів турніру. Скоріше як статистів. Дракони з Ніс Ціона посіли останнє місце на турнірі рік тому. В окремих матчах виглядали непогано.

Ще одним суперником «червоно-чорних» буде MKS «Соколи Торунь», які є господарями цього турніру. Клуб заснований у 2003 році. Команда U-16 з Торуня посідає на даний момент 1-ше місце у чемпіонаті KPOZHL.

Згідно регламенту «Різдвяного Кубку» дві кращі команди з груп «А» і «Б» і розіграють між собою звання чемпіона.  У цьогорічному турнірі візьмуть участь 12 хокейних дружин, які розподілені на дві групи. Що стосується групи «Б» то, треба виділити команду ХК «Світлогорськ», ХК «Нєман» і польську команду ХК «Заглємбє Сосновєц», які разом з київським «Соколом» вочевидь будуть  основними претендентами на перші два місця у групі «Б». У турнірі візьме участь одна команда з Росії. ХК «Світлогорець» з Світлогорська. Росіянам до Торуня рукою подати. 300 кілометрів і вони в Польщі. З усіх закордонних учасників це найближчі сусіди до польського Торуня. Не дивно, що хлопці з Калінінградської області третій рік поспіль будуть боротися за кубок.

Наш сайт буде інформувати вболівальників про хід хокейних двобоїв. ХК «Галицькі Леви» вирушають в Торунь, 24 грудня автобусом. І нехай вони для батьків, для всіх вболівальників і для себе зроблять неймовірний і самий дорогий подарунок на Новий Рік – покажуть змістовну та красиву гру і заволодіють красенем кубком.

 

Адміністрація ХК «Галицькі Леви»