Львівський хокей хоч наразі немає команди майстрів, проте вихованці львівського хокею представлені на дорослому рівні. Цього разу ми хочемо познайомити вас з голкіпером «Україночки» Наталею Козачук. Вона без перебільшення хокейний «пілігрим», адже пограла у багатьох країнах Європи. Цей сезон Наталя розпочала у швейцарському «Рейнаху», а завершила у ХК «Україночка», де завоювала срібні медалі Чемпіонату України.

  • Як так вийшло, що дівчина вибрала такий вид спорту, та і ще в рамці воріт?

-В моєму випадку рішення займатись хокеєм і бути воротарем прийшло цілком природньо, мій батько хокейний воротар і з 7 років завжди брав мене на ігри і на тренування. В певний час я навіть стала талісманом команди тому , що на ті ігри на які мене батько брав команда завжди вигравала. Так я почала цікавитись хокеєм і вболівати, потім прийшло бажання самій спробувати.

По щасливому співпадінню саме в цей час організувалась дитяча секція хокею яку очолив Чіканцев Михайло Валерійович. Не задумувалась над амплуа,завжди хотіла бути воротарем оскільки батько хокейний воротар і він послужив прикладом і  саме з дитячих років я приміряла форму воротаря і хотіла бути воротарем.

  • І у скільки років ти встала на ковзани?

Хоча я навчилась кататися на ковзанах досить рано, певний час забрав на переконання батьків віддати мене в хокей.Систематично займатись хокеєм я почала з 10 років.

Коз

  • Важко було на тренуваннях? Як ти розпочала свою кар’єру? 

– Була єдиною дівчиною в команді хлопців. Оскільки дівчатам заборонено займатись з хлопцями з 13 років і на той час не було жіночих команд у віці 14 років я прийняла запрошення від професійної жіночої команди з Білорусі «Пантера» Мінськ . У складі цієї потужної команди я провела 2 сезони і разом з нею ставала чемпіоном Білорусі, чемпіоном відкритої першості Латвії. Найвищим досягненням «Пантер» з моєю участю стала також перемога у Елітній європейській Хокейній Лізі (EWHL), де приймають участь найкращі команди Австрії, Італії, Словачинни, Нідерландів і інших країн Європи.

  • А що було потім? Напевно складно суміщати навчання і роботу?

-Нажаль в 2013 році професійна команда «Пантера» припинила своє існування через фінансові труднощі. але в той час закінчивши середню школу я вирішила своє життя пов’язати з хокеєм,а тому в 2013 році поступила на денну форму навчання у Львівський університет фізичної культури на факультет фізичне виховання ставши першою студенткою даного університету по спеціалізації хокей .

В даний час завершую навчання на 4 курсі та отримавши ступінь бакалавра готуюсь до вступних іспитів на 5 курс для отримання ступеня магістра . Темою дипломної роботи я обрала «Взаємовідносини в жіночому хокейному колективі». По цій темі я захистила вже курсову роботу з якою мала виступи на студентських конференціях і продовжую накопичувати матеріал по диплому.

2

  • За свою кар’єру ти пограла у декількох європейських чемпіонатах і здобула достатньо нагород?

-Я грала в хокей не в одній країні після Білорусі, грала в Росії в команді з міста Ступіно «Атлант», після чого переїхала у Польщу, де грала в Освенцімі за команду «Унія». Потім в Швеції за однойменну команду з міста Карлcкрона. Цей сезон розпочинала в Швейцарії в місті Рейнах, виступаючи за колектив «Рейнах», а завершувала в Києві в команді «Україночка». В Польщі стала віце-чемпіоном, в Росії чемпіоном Московської області ,в Україні віце-чемпіоном.

92507e79d3d5

  • Який з чемпіонатів в якому ти приймала участь є самим сильним?

Всі чемпіонати в яких я приймала участь сильні і поки що сильніші ніж український. Самий сильний чемпіонат в якому я приймала участь це був швейцарський чемпіонат SWHL A (елітний дивізіон).Надзвичайно сильний підбір гравців також у шведському чемпіонаті і це стосується не тільки топового чемпіонату , але і нищих дивізіонів. Мені сосбисто надзвичайно цікавий був чемпіонат Елітної Жіночої Хокейної Ліги(EWHL) оскільки в ньому були зібрані сильніші команди центральної Європи.

Найбільш близьким по рівню до українського чемпіонату мені видався польський чемпіонат , але для того щоб грати на рівні з польськими командами нам потрібні роки наполегливої роботи оскільки в Польщі вже виросло покоління надзвичайно кваліфікованих хокеїсток які починали займатись хокеєм в ранньому віці. У нас з цим поки що проблеми оскільки дівчата в основному долучаються до хокею в більш пізньому віці.
На мою думку лише розвиток дівчачого хокею з раннього віку дозволить нам бути конкурентоспроможними у світовому жіночому хокеї , а для цього потрібно ,на мою думку 5-10 років.

  •  Як оцінюєш проведений сезон, і які у тебе плани на майбутнє?

-Цей сезон після серйозної травми отриманої у Швейцарському «Рейнаху» (SC Reinach) я продовжила виступи у столичній команді «Україночка». Отриману срібну медаль в чемпіонаті оцінюю високо і робила все можливе для досягнення даного результату. Ми були близькими і до золотих медалей, походу фінальної гри з «Королевами» з Дніпра ще за 6 хвилин до кінця зустрічі вели у рахунку .Нажаль у підсумку поступилися однією шайбою. Срібну медаль я і моїми подругами з команди розглядаємо і як сходинку до найвищих нагород для чого будемо багато працювати.

В даний час продовжую готуватись до наступного сезону і для підтримання фізичної форми займаюсь регбі і граю у львівський жіночій регбійній команді «Левиці», з якою в минулому сезоні ми перемогли у чемпіонаті України по вищому дивізіоні що дозволило мені отримати звання кандидата у майстри спорту по регбі.

  • А що ти скажеш про жіночу збірну України, чи є шанси побачити наших дівчат на Чемпіонаті світу? 

– На даний час проведено дві товариські гри потенційних кандидатів у збірну, тому формування і участь збірної України не за горами. Наскільки мені відомо на наступний чемпіонат світу жіноча збірна ще не буде делегуватись але вже у 2018 році можна очікувати повноціного функціонування жіночої збірної і її участі у чемпіонаті світу серед жіночих команд. Безумовно хочеться найбільш швидкого старту , але час що у нас є, сподіваюсь разом з дівчатами використати для покращення своїх хокейних вмінь.

^E8C267AC6FD32FC038DEF1724686BF5B8490560A040FA4804D^pimgpsh_fullsize_distr

  •  І на останок, цікаво чи в нашому чемпіонаті є спеціалізовані тренери по воротарях?

– У всіх командах є спеціалізовані тренери по вортарях , що відрізняє нас навіть від багатьох європейських команд де таких спеціалістів використовують лиш епізодично,наприклад мені дуже багато корисних порад дав тренер по воротарях «Україночки» Андрій Кочур який не лише класний спеціаліст, а і людина-психолог, яка може розвесилити і заспокоїти у любій складній ситуації.

 

Розмовляв Борис Санін, спеціально для galhockey.com.ua