Вже не за горами третій етап Карпатської молодіжної хокеної ліги. Вперше за історію «Галицьких Левів» до нас у гості завітають команди з чотирьох країн світу. Ми вирішили поцікавитися у віце-президента Карпатської молодіжної хокейної ліги Олега Моллера про проміжні підсумки турніру та про плани на наступний сезон. Розмова вийшла доволі цікавою.

– Вже зовсім скоро стартує 3 етап Карпатської молодіжної хокейної ліги , «Галицькі Леви» наразі впевнено йдуть на першому місці в турнірній таблиці, як гадаєте чи до снаги іншим командам нав’язати боротьбу підопічним Михайла Чіканцева?

Виступ «хижаків» звичайно вражає. 100% показник за набраними очками. Якість показаної гри в першій половині змагання хоч і не бездоганна, але стабільна. Проте, треба розуміти, що пройдена лише половина турнірної дистанції. Дуже важливим буде 3-є коло Ліги, яке буде проходити в Новояворівську (10-12 лютого 2017 р.).

Це без сумніву буде справжнім психологічним випробуванням для юних «Левів», тому що грати «вдома» в два рази складніше, коли на трибунах батьки, бабусі з дідусями, шанувальниці …. Коли «вдома» хочеться постати у всій красі, а не все виходить на льоду. Якщо брати суху «математику» турнірної таблиці, то з неї випливає, що навіть перемога в «домашньому» колі зі 100% результатом, ще не гарантує «Левам» загальної перемоги  в Лізі. Багато чого буде залежати і від команд-суперниць. Від їх настрою, тобто або ж вони будуть миритися з відривом «Левів» і зосередяться на боротьбі за 2-е місце і на вирішенні своїх локальних задач, або все ж не погодяться з таким станом справ і будуть битися з лідером до останнього.

Другий етап, який проходив в Польщі, показав певний прогрес колективу з Саноку, команда поступилася лише «Галицьким Левам», румунський колектив теж отримав нарешті першу перемогу , а от словацькі колективи певною мірою розчарували, як думаєте чи є резерви у словацьких колективів щоб покращити своє турнірне становище?

-Почну з другої половини питання. Ситуація зі словацькими командами не задовольняє і нас, як організаторів. Навіть при тому, що є і об’єктивні пояснення цих результатів, але показана  якість гри в окремих  матчах, яка визначалася неорганізованістю на льоду, проявом спортивного безвілля в деяких ігрових епізодах – нічого крім критики на адресу цих команд викликати не може.

Відносно посилення гри словацьких команд, хочу звернути Вашу увагу на наступне. Справа в тому, що згідно з Регламентом КМХЛ сезону 2016-2017 р., всі команди 3-е і 4-е коло грають однією і тією ж заявкою. Тобто і економити сили вже нікуди, і зробити несподіванкою посилення перед заключним етапом теж не вийде. Тому ми дуже сподіваємося, що всі без винятку учасники Ліги, в 3-му колі постануть перед Галицькими уболівальниками в найсильніших складах. Відносно інших учасників Ліги, то якість їх гри в 2-му колі значно покращилась, порівняно з 1-м колом. Це й не дивно, тому що всі команди на той момент часу вже грали у внутрішніх регулярних змаганнях. Два слова про згаданий Вами “Санок”. У ключовій грі за 2-е місце в колі проти Міхаловець, польські юні хокеїсти проявили високу ігрову дисципліну і організованість. Було з перших хвилин видно, заради чого команда вийшла на лід. І результат не змусив себе чекати.

-У вашому попередньому інтерв’ю нашому сайту  ви розповідали, що перед другим етапом усі колективи отримали завдання додому і повинні були визначитися з віковими категоріями які б виступали в КМХЛ з сезону 2017-2016. Чи є якась конкретика стосовно цього?

– Є конкретика по даному питанню. Хоч ми і попрощалися з командами в Требішові і Саноку, але це не означало, що керівництво Ліги не повинно спілкуватися з командами-учасницями  в період між колами. Як говориться – «руку на пульсі» треба тримати весь сезон. Між різними думками про наступну вікову категорію в Лізі (продовження змагань для 2001 р.н. ніколи не обговорювалося і їх продовження само-собою природній процес), було чітко видно одне – в Новояворівську та Саноку є укомплектовані команди 2002-03 р.н. У Словаччині на наступний рік весь 2001 р.н. буде грати в лізі U-18, а за «кадетів» виступатиме 2002-2003 р.н. Незважаючи на те, що КМХЛ поки «пілотний проект», ми все таки намагаємося заглядати в найближче майбутнє, в наші плани “стратегічного розвитку”. Тому на регулярне засідання Президії Ліги в Саноку, керівництвом Ліги був запропонований  формат сезону 2017-2018 р.р. – Змагання будуть проводитися в двох вікових категоріях U-16 (2002-03 р.н) та U-18 (2000-01 р.н.). Цей формат сезону був прийнятий клубами практично одноголосно. Однак румунський асистент головного тренера був дещо засмучений цим, тому що у нього хороша команда 2006 р.н. в місті Брашов. Крім того, київська ДЮСШ «Крижинка», також надсилала свою попередню заявку по 2006 р.н. Ну і, звичайно ми всі прекрасно пам’ятаємо, що однією з головних цілей створення КМХЛ, було створення умов для підвищення майстерності і професіональному росту для гравців молодіжних вікових категорій.

Напевно головне питання яке цікавить вболівальників, це питання розширення Ліги на наступний сезон. Наскільки відомо є інтерес з боку київської «Крижинки», була інформація про чеський колектив. Чи є вже інформація щодо нових учасників? 

– В першу чергу, я б хотів зробити невелике уточнення – що таке розширення Ліги. Ми не запрошуємо всіх бажаючих приймати участь в турнірі а потім придумуємо для цих бажаючих схему проведення цих змагань. У нас є чітко визначені рамки, в яких ми діємо. Це внутрішні першості в кожній країні, клуби з яких є членами КМХЛ. Згідно Статуту Ліги, ми не є альтернативною організацією національним федераціям і не прагнемо такою стати. Тому, ми враховуємо інтереси кожного без винятку клубу в їх внутрішніх змаганнях, і й при цьому вимагаємо від Клубів, відповідно, такого саме ставлення і до змагання, що проводиться під егідою КМХЛ. В рамках 3-х денних етапів – це по дві гри в день в скороченому форматі, кожна з команд-учасниць отримує додаткову міжнародну ігрову практику. Тому при виборі новачків, основним завданням було дотримати територіальний або регіональний принцип. Крім того, такий визнаний хокейний регіон, як Чехія в Лізі представлений ще не був. У період вересня-жовтня, нами були проведені переговори з трьома чеськими клубами. В силу різних причин, позитивно на нашу пропозицію про співпрацю першими відгукнулися хокейний клуб з Брумов-Бильніце (Brumov-Bylnice, CZE). Президент Клубу п. Ярослав Ванек і їх головний тренер взяли участь в роботі Президії Ліги в Саноку, переглянули деякі ігри та залишилися повністю задоволені побаченим і почутим. В результаті чеська сторона дала попередню згоду на участь їх колективів в обох вікових категоріях в сезоні 2017-2018 р., а також інформували нас про бажання прийняти один з етапів Ліги на своєму льоду. Що стосується київської «Крижинки», то нам добре знайома команда 2003 р.н. цього Клубу.На останній зустрічі в грудні місяці з новообраним директором школи Ігорем Архипенко, нам були представлені плани з підготовки конкурентно-спроможної команди, в разі прийняття їх в члени Ліги. Крім того, пан Архипенко поділився своїми міркуваннями щодо створення практично нової команди 2000-01 р.н. на базі ДЮСШ «Крижинка». Також, пан Архипенко був запрошений прийняти участь в роботі Президії Ліги у Новояворівську.

Так що, рекомендую шановним уболівальникам хокею і «Галицьких Левів» зокрема, запастися терпінням до 11 лютого. Я обіцяю Вам, що через поважного модератора цього чудового сайту, ви одними з перших дізнаєтеся про конкретику програми сезону 2017-2018 р.

І наостанок. Я хочу сердечно привітати вболівальників Галичини зі святом міжнародного хокею в Новояворівську! Те, про що мріялося в серпні 2015 року, через  якихось 15 днів має стати реальністю! Я багато чув про вашу гарячу підтримку улюблених команд і сподіваюся в цьому переконатися «на власні очі …… та вуха …»

 

Адміністрація ХК «Галицькі Леви»