За якість гри його люблять тренери, за вишуканий стиль і простоту в спілкуванні поважають уболівальники – кращий захисник УХЛ Толстушко. 

Поза всяким сумнівом, головною трансферною несподіванкою літа минулого року в українському хокеї став перехід захисника Всеволода Толстушко з донецького «Донбасу» до складу «Галицьких Левів».

Мабуть, сам факт відходу Всеволода зі складу діючого чемпіона не став несподіванкою. Травма, отримана в кінці сезону, вивела Толстушко зі складу, а після відновлення захисника головний тренер донеччан Сергій Вітер не бачив сенсу вносити зміни в і без того справний командний механізм.

Тому несподіваним став перехід  гравця національної збірної саме до складу новачка чемпіонату Української хокейної ліги.

Всеволод Толстушко: шлях до визнання

Свою ігрову кар’єру Всеволод почав в київському «Соколі», вихованцем якого є. Але юному гравцеві було важко з ходу пробитися в основний склад флагмана українського хокею, який мав на той момент досить значним підприєм виконавців в задній лінії.

Тому перші шишки Толстушко набивав в складі «Вінницьких Гайдамаків». У сезоні 2011-2012 років вінницька команда, не володіючи великим бюджетом, робила ставку на молодих вітчизняних виконавців. Саме у Вінниці свої перші серйозні кроки в хокеї зробили Севастян Карпенко, Дмитро Чернишенко, Руслан Ромащенко, Максим Мартишко, Андрій Татаренко та інші виконавці, які зараз активно викликаються до лав національної збірної.

Зміцнілий в «Гайдамаках» Толстушко повернувся в «Сокіл», де виступав на позиції … нападника. Справа в тому, що у команди Олександра Годинюка був повний порядок з захисниками, а ось нападників не вистачало навіть на чотири п’ятірки. Саме тоді Всеволод отримав навички гри в нападі, які зараз йому допомагають при організації атак, як у клубі, так і в збірній.

Потім захисник отримав перший легіонерський досвід. Анатолій Степанищев та Андрій Срюбко покликали в підмосковний ХК «Дмитров», після сезону в якому, Толстушко запросили до Франції. Гра українського захисника не допомогла «Кану» зберегти прописку в елітному дивізіоні.

А далі були два чемпіонські титули в складі «Донбасу», звання кращого захисника-бомбардира чемпіонату, виклик в національну збірну і загальне визнання.

Сьогодні в «Галицьких Левах» Толстушко не просто капітан і лідер команди, а й фактично тренер на льоду. Молода команда з Новояворівська робить ставку на власних вихованців, тому значення досвідчених гравців для колективу Михайла Чіканцева переоцінити неможливо. Всеволод в складі «левів» атаки починає і дуже часто сам їх і завершує. Його 11 шайб є відмінним показником для захисника за підсумками всього сезону. До слова, дуже скоро Толстушко може поліпшити своє власне досягнення сезону 2015-2016 років, коли йому вдалося 14 разів вразити ворота суперників.

У нашому рейтингу хокеїстів УХЛ після першої половини сезону Всеволод Толстушко займає перше місце серед захисників.

Учасник шести ЧС – c прив’язкою до дому

Унікальність міжнародної кар’єри захисника полягає в тому, що з шести чемпіонатів світу (2 – серед юніорів, 2 – серед молоді, 2 – серед дорослих), в яких брав участь Толстушко, п’ять проходило … в Україні!

Причому гравець пройшов шлях від першого для України чемпіонату в новий час (чемпіонат серед юніорів 2010 року в Дивізіоні II в Броварах) до квітневого чемпіонату світу в Києві.

Єдиний “виїзний” чемпіонат для Всеволода відбувся в Загребі в 2016 році, коли національна збірна на дивовижному за драматизмом турнірі здобула путівку в групу А першого дивізіону.

Дивує ще один факт з міжнародної кар’єри захисника. В цілому результативний гравець з добре поставленим кидком досі не закинув жодної шайби у синьо-жовтому светрі національної збірної. Причому мова йде не тільки про офіційні матчах, але і про товариських зустрічах.

Регулярно до складу синьо-жовтих Толстушко почав викликати Олександр Савицький. Головний тренер національної збірної не тільки регулярно викликав Всеволода, а й зробив одним з ключових гравців команди. Толстушко входить в топ-4 захисників, регулярно грає в меншості і більшості (будучи однією з головних кидкових опцій).

Найстильніший хокеїст

В Україні Всеволод займає поки що зовсім невинну нішу законодавця стилю. Це в Північній Америці зірки спорту радують уболівальників і любителів моди найнесподіванішими нарядами. Поступово ця хвиля докотилася і до європейського футболу.

А ось в Україні яскравих стиляг дуже мало. Особливо серед відомих спортсменів. В цьому плані Всеволод Толстушко – знахідка для дизайнера. Не випадково плакати із зображенням колоритного бороданя заполонили Київ перед домашнім чемпіонатом світу.

Якщо проводити паралелі з Національної хокейної лігою, то у Толстушко є відмінний приклад для наслідування – захисник “Сан-Хосе Шаркс” Брент Бернс. Всеволод не тільки володіє такою ж значною бородою, як і чемпіон світу 2015 року та кращий захисник НХЛ минулого сезону, але і діє в схожому гостро атакуючому стилі.

 

За матеріалами сайту: https://www.segodnya.ua/