Головною подією Дня хокею, який відзначали у Львові 10 лютого, стала хокейна гра за участю представників Збройних Сил Канади (військові – учасники операції «ЮНІФАЄР) та хокейного клубу «Галицькі Леви». Український клуб представляли переважно тренери дитячих команд. У складі канадців часами на заміну виходила жінка – працівниця прес-служби місії.

Перед матчем офіційними промовами обмінялися представник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, полковник Олексій Красюк та командир операції «ЮНІФАЄР» підполковник Збройних Сили Канади П’єр Леру. «Нехай сьогодні і в майбутньому перемагає лише дружба! Від львівської мерії хокеїстів вітав Андрій Москаленко. Заокеанським гостям подарували пам’ятні сувеніри…

Гра проходила на ковзанці у центральній площі міста. Організатори запропонували усім охочим також спробувати себе у ролі хокеїстів. У програмі також частування традиційним канадським кленовим сиропом. Ініціатором Дня хокею стали Львівська міська рада та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Канадські військові вже змагалися з «Галицькими Левами». Минулоріч, 1 липня під час святкування Дня Канади українці «на паркеті» перемогли родоначальників найшвидшої у світі гри. Цього разу грали у справжній хокей… Основний час гри не виявив переможця – нічия 6:6. По завершенні команди пробивали серію по три хокейні пенальті – булі ти. Тут, несподівано, «леви» перемогли -3:0. Український воротар тричі виявився спритнішим за канадців.

В рамках Дня хокею у Львові свою майстерність продемонстрували юні хокеїсти клубу «Галицькі Леви».

Довідка
Операція «ЮНІФАЄР» — це місія канадських Збройних Сил, які працюють разом зі Збройними Силами України задля їх модернізації. Учасники операції «ЮНІФАЄР» працюють у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки поблизу м. Яворова.

 

За матеріалами сторінки Євген Кравс

Фото: Євген Кравс