Cезон УХЛ для «Галицьких Левів» завершився на стадії чвертьфіналу. Проте сезон для «червоно-чорних» продовжується матчами в КМХЛ та ЮХЛ. Фінал 4-ох ЮХЛ відбудеться 31 березня – 1 квітня у Богуславі. Ми поспілкувалися з 35-й номером «хижаків» Данилом Алексейчуком про сезон в УХЛ, про його карєру та про приклади для наслідування. Розмова вийшла вельми цікавою.

Данило, нещодавно завершився сезон УХЛ для «Галицьких Левів». Як його оціниш і чого не вистачило команді щоб вийти до півфіналу УХЛ?

Ця половина сезону в УХЛ була для мене дуже продуктивною, новий досвід, все таки в чемпіонаті грали старші хлопці , відповідно  було до чого прагнути і здобути для себе щось нове. Звичайно дуже прикро що не вийшли в півфінал, хоча були всі шанси для цього, в команді багато молодих хлопців, десь не вистачило досвіду, десь майстерності, але в бажанні ми точно не поступалися харківянам.

Цей сезон ти розпочинав в Америці в WSHL, але по ходу сезону перейшов до «Галицьких Левів». Твої враження від американського хокею і як взагалі виник варіант з «Левами»?

-Хокей за океаном істотно відрізняється від європейського, коробка менша, і хокей більш динамічний, дуже жорстка силова боротьба, зовсім інший підхід до тренувального процесу. Полетіти зі США  довелося у зв’язку з деякими обставинами, все що не відбувається робиться на краще, чи не так? Приїхав в «Галицькі Леви» так як був знайомий з головним тренером Михайлом Валерійовичем Чіканцевим і був тільки радий допомогти йому і його команді.

 –А як ти взагалі опинився в хокеї, де розпочинав грати і хто твій перший тренер?

Починав грати в хокей в своєму рідному місті Дніпрі, піти на хокей захотів самостійно, завжди подобався цей вид спорту. Моїм першим тренером був Волошин Володимир Васильович.

Знаю ти пограв також у Словаччині та Польщі. Розкажи про цей етап у своїй кар’єрі?

У Польщі був мій перший сезон за кордоном, мені дуже подобалося, набирав очки і вже буквально перед плей-офф запросили в Братиславський «Ruzinov», Словацька ExtraLiga Dorastu U-18 на свій плей-офф. Наступний сезон вже починав в ExtraLigе Juniorov U-20 за MSHKM Žilina після половини сезону полетів в США. На кожному етапі був новий досвід, було чому навчитися як у польських так і у словацьких тренерів.

-Сезон для «Галицьких Левів» поки не завершений. На команду ще чекає фінал ЮХЛ у Богуславі. Що можеш сказати про ці фінальні матчі?

Фінальні матчі в Богуславі будуть дуже цікавими, зараз максимально налаштовуюся на ігри, впевнений у нас все вийде і ми будемо боротися за золото.

-У фінальних матчах УХЛ між «Донбасом» та «Кременчуком» за кого будеш вболівати?

У фіналі УХЛ не можу виділити за кого я вболіваю, в обох командах є друзі, тому я вболіваю за красивий хокей і нехай переможе сильніший.

Чи маєш приклади для наслідування у хокеї?

Когось одного виділити не зможу, багато хороших прикладів для наслідування як в старому хокеї так і в новому, наприклад Валерій Харламов, Пет Лофонтаін, Павло Буре, Яромір Ягр, Павло Дацюк, Джо Павелскі, Коннор МакДевід, Астон Метьюс і багато інших.

І наостанок. Як проводиш свій вільний час і чи цікавишся іншими видами спорту окрім хокею?

У свій вільний час намагаюся по максимуму розвиватися, читаю книги і багато іншого. Цікавлюся, футболом, баскетболом, американським футболом, MMA, боксом, сноубордингом.

 

Андрій Марич, спеціально для сайту galhockey.com.ua